لگو بازی | فواید ، انواع و هر آنچه که از خانه سازی ها باید بدانید

بهترین اسباب بازی لگو

فهرست لگو بازی | فواید ، انواع و هر آنچه که از خانه سازی ها باید بدانید

برای خواندن مشروح هر سر فصل روی آن کلیک کنید

لگو چیست؟

لگو نوعی اسباب‌ بازی ساختمانی است که اولین بار توسط The Lego Group [1] یک شرکت دانمارکی اختراع و ساخته شده است. آجرهای لگو، بلوک‌ های ساختمانی پلاستیکی رنگارنگی هستند که می ‌توان آن ‌ها را به راحتی به هم متصل کرد و یک برج، خانه و موارد دیگر ساخت. آجرهای لگو توسط گل میخ هایی در بالا و سوراخ هایی در پایین آجر که معمولاً به عنوان اتصال آجر و دستگیره شناخته می شوند به یکدیگر متصل می شوند. لگو محبوب ترین اسباب بازی ساختمانی در جهان است. آجرهای لگو در اشکال، اندازه ‌ها و رنگ‌ های مختلفی وجود دارند. چرخ ها، صفحه های ماشین و گیاهان از انواع مدل های لگو هستند. آجرهای لگو را می توان به روش های مختلفی به هم وصل کرد و وسایل نقلیه، ساختمان ها ، شخصیت های کارتونی متفاوت و حتی ربات ها را می توان با آجرهای لگو ساخت. این اسباب بازی موجب تشویق کودکان به استفاده از تخیل و ساختن هر چیزی که می توانند آن را در رویای خود تصور کنند، می شود.
تمام آجرهای مجموعه های لگو می توانند با به جای هم استفاده شوند. آجرهای جدیدی که امروزه ساخته می شوند می توانند به همراه آجرهای قدیمی ساخته شده در سال های پیش استفاده شوند و آجرها بدون توجه به این که از کدام مجموعه آمده اند می توانند به یکدیگر بپیوندند. لگو آنقدر محبوب شده است که مردم گاهی از کلمه “لگو” برای صحبت در مورد هر نوع بلوک ساختمانی استفاده می کنند درحالی که این فقط اسم یک شرکت است که اختراع و تولید این نوع اسباب بازی را در کارنامه ی خود دارد. میلیون ها طرفدار لگو و در سراسر جهان وجود دارد.
لگو چیست

اسباب بازی لگو قطعات رنگی کوچک از جنس پلاستیک و یا کائوچو بوده که می توان با اتصال به یکدیگر اسباب بازی های متنوعی را طراحی کرد. لگوها دارای تمی کودکانه، کیفیت قطعات، تعداد بالای قطعات، تنوع در ساختار و مدل و همچنین طرح های کارتونی زیبا جذاب می باشد. این اسباب بازی با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه ها و علم روز ساخته شده و طرفداران بسیار زیادی در بین کودکان و حتی بزرگسالان دارد.

با خرید حداقل 3 میلیون تومان از مزایای خرید با قیمت عمده بهره مند شوید.

هر کدام از اسباب بازی های لگو با یک هدف خاص تربیتی و کارافرینی کودکان ساخته شده است. ما در فروشگاه اسباب بازی تابان تویز آجرسازی در طرح و انواع مختلفی را موجود داریم.

فواید لگو برای کودکان

لگو ابزاری است که علاوه بر سرگرم کردن کودک، باعث تقویت هوش فضایی، پرورش مهارت های ارتباطی، افزایش اعتماد به نفس، رشد خلاقیت، آشنایی بیشتر کودکان با اشکال و رنگ ها و … می شود. بر روی این نوع اسباب بازی آزمایش های متعددی صورت گرفته و ثابت شده کودکانی که با لگو سر و کار دارند از بهره هوشی بالایی برخوردار می باشند. تاثیر روانی این اسباب بازی از ظاهر آن مشخص است.

بیشتر کودکان از بازی با آجرهای لگو لذت می برند، اما لگو چیزی بیشتراز آن است که فقط یک اسباب بازی سرگرم کننده باشد تا بچه ها را ساعت ها مشغول خود نگه دارد. مزایای آموزشی و رشدی لگو برای کودکان واضح و اشکار است و می توانید آن ها را مشاهده کنید.
بهترین مزایای بازی با آجرهای لگو در ادامه ی این مطلب آمده است و با بررسی آن به این نتیجه پی می برید که ممکن است دلایل قانع‌ کننده‌ای وجود داشته باشد که بخواهید فرزندانتان همچنان به بلوک‌ های ساختمانی لگو و سایر اسباب ‌بازی‌های ساختمانی دسترسی داشته باشند.
مهارت‌ هایی که کودکان از بهترین مجموعه‌ های لگو یاد می ‌گیرند ممکن است برای بزرگسالان نیز مفید باشد. بزرگسالانی که از کودکی تا الان از ساختن و خلق کردن با آجرهای لگو لذت می برند، ممکن است دلایلی را در لیست پیدا کنند تا از شور و شوق خود نسبت به لگو حمایت کنند.
در اینجا چند فایده بازی کردن با لگو را به صورت تیتر وار مینویسیم و پس از آن به نکات تشریحی آن میپردازیم

چند مورد از فواید لگو بصورت تیتر 

 • مفاهیمی مانند «جلو»، «عقب»، «زیر»، «روی»، «داخل»، «خارج» می تواند با استفاده از یك تصویر نمایشی و خانه ای ساخته شده با آجره بازی به كودكان آموزش داده شود.
 • لگو به کودکان یاد می دهد که از حالت یک بعدی به حالت سه بعدی فکر کنند.
 • دستورات ساده ای مانند «عروسك یا سرباز را در جلوی خانه بگذار» یا «آنها را پشت خانه قرار بده» كودك را به یادگیری این مفاهیم برمی انگیزاند
 • لگو در یادگیری زبان های دیگر و زبان دوم به کودکان کمک می کند.
 • پرورش قدرت بیان و داستان سازی، وقتی كودك شروع به ساختن می كند، داستان سازی می كند، لغات جدید یاد می گیرد، جمله سازی می كند و در نتیجه قدرت بیانش پرورش می یابد
 • بازی با لگو، کودکانی با طرز فکر خوب و خوش فکر می سازد.
  كودك با آجره بازی چیزی می سازد، آن را مشاهده می كند و هر زمانی كه دوست داشت آن را بدون ترس و واهمه خراب می كند، چون كودك در ساختن و خراب كردن آزادی عمل دارد احساس خستگی نمی كند. اشكال هندسی را می تواند با بعضی از آجره بازی بسازد و از این طریق پی به مفاهیم هندسی می برد.
 • لگو باعث تقویت حس ارتباطی کودکان می شود.
 • بازی با لگو باعث تقویت مچ دست و انگشتان کودک می شود
 • لگو باعث تقویت داستان سازی و قدرت بیان کودکان می شود
 • بازی با لگو باعث تقویت توانایی های ذهنی و رشد خلاقیت کودک می شود
 • کودک با ساخت اشکال هندسی ، با مفاهیم و تعاریف هندسی آشنا می شود.
 • به هنگام بازی تصورات و تخیلات كودك تحریك می شود
 • بازی با لگو باعث تقویت قدرت تفکر کودک می شود
 • وقتی کودک با لگو بازی می کند و آن را کامل می کند احساس غرور می کند و این امر باعث حس اعتماد به نفس کودک می شود.
 • بازی کودک با لگو موجب تقویت توانایی حل مسئله می شود.
 • بهبود هماهنگی چشم و دست
 • توسعه مهارت های فضایی
 • تقویت مهارت های حرکتی ظریف
 • مهارت های حل مسئله
 • دستیابی به حس موفقیت
 • یادگیری نحوه برنامه ریزی
 • کار گروهی هنگام بازی با دیگران
 • افزایش خلاقیت و ابتکار عمل
 • رشد و هماهنگی مهارتهای بدنی و ارتباطات فضایی

تحریک تفکر ریاضی

ساخت برج‌ها،پل‌ها‌،سکوها‌ و ‌شخصیت‌های مختلف به کودک می‌کند تا کمیت‌ها،ابعاد و نسبتهای تقارن را درک کند.وقتی کودکان با آجر بازی می کنند در واقع آنان تعادل را تمرین می کنند، با شکل ها آزمایش می کنند و یاد می گیرند چگونه اشیاء را تقسیم کنند.به همین دلیل است که درذبسیاری از مهد کودک‌ها نه تنها از لگو به عنوان اسباب بازی استفاده می کنند بلکه به عنوان یک وش یادگیری سرگرم کننده مورد استفاده قرار دارد.

یادگیری صبر و پشتکار

بازی با آجر از آن دسته بازی‌هایی است که باید با صبر و حوصله انجام شود.به عنوان مثال وقتی کودک برجی را می سازد و وقتی این برج خراب می شود کودک با پشتکار بیشتر دوباره یک برج دیگر می سازد و این مسئله باعث می شود تا صبر و پشتکار کودک زیاد شود.

افزایش اعتماد به نفس در کودک

زمانی که کودک قطعات کوچک لگو را به سختی کنار هم قرار میدهد و سازه ی مورد نظر خود را می سازد و با افتخار کار تمام شده خود را نشان می دهد،این تاثیر مثبتی برعزت نفس کودک دارد و اعتماد به نفسش را زیاد می کند.

توسعه روابط اجتماعی و ارتباطات

با لگو می توانید در خانه و مهد کودک ها نیز به صورت گروهی بازی کنید و این به کودکان می آموزد با دیگران معاشرت کنند.کودکان هنگام بازی با یکدیگر برای ساختن چیزی باید توافق کنند و از ایده هایی یکدیگر برای بازیشان استفاده کنند،آنها باید یاد بگیرند که با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و به حرف هم بازیشان گوش دهند،نظر خودشان را بیان کنند و نقش و مسئولیت های بازی را به اشتراک بگذارند.فقط از این طریق کودکان خواهند فهمید که آنها هم می توانند به یک نتیجه مشترک برسند و یک تجربه اجتماعی دلپذیر را تجربه کنند.

افزایش مهارت های حرکتی ظریف در بازی با لگو

توسعه مهارت ‌های حرکتی ظریف ممکن است یک مزیت آشکار به نظر برسد، اما آیا می‌ دانستید کودکان هنگام یادگیری نوشتن به همان عضلات و مهارت‌ ها نیاز دارند؟ اتصال آجرها با دقت و جزئیات، مهارت های حرکتی ظریف را تقویت می کند و هماهنگی چشم و دست را بهبود می بخشد. برداشتن قطعات لگو با انگشتان خود عضلات و مهارتی را می سازد که کودک شما ممکن است هنگام در دست گرفتن و کنترل مداد برای نوشتن یا کشیدن به آن نیاز داشته باشد. فقط مطمئن شوید که می دانید چگونه لگو را ضدعفونی کنید و همواره آن را تمیز نگه دارید. شما می توانید برای خرید لگو در سایت های خارجی از این قسمت اقدام کنید

افزایش مهارت های برنامه ریزی و غلبه بر شکست ها

خلق لگو هیچ وقت به صورت اتفاقی نیست . آن ها با اتصال یک آجر لگو با آجر دیگر ساخته می شوند . بچه‌ها یاد می‌گیرند که برای پروژه ‌های ساختمانی خود برنامه‌ ریزی کنند ، مخصوصاً اگر یک ساختمان به صورت تصادفی از بین برود . بازی با آجرهای لگو محیطی امن برای شکست‌ ها است و بچه‌ ها یاد می‌ گیرند که در تلاش بعدی خود بهتر برنامه‌ریزی کنند. حتی زمانی که برج لگو فرو می ریزد بخشی از سرگرمی است. بچه ها از بازسازی مکرر آن تا زمانی که به موفقیت برسند بدشان نمی آید و لذت می برند. آن ها ممکن است با خوشحالی راه های جدیدی را امتحان کنند و از یادگیری از اشتباهات خود و تجربه حس موفقیت با یک ساخت موفق لگو لذت ببرند. یادگیری از اشتباهات آن ها باعث ایجاد اعتماد به نفس در کودک می شود، که ممکن است به رشد و عملکرد او در دنیای بزرگسالان کمک کند. کودکانی که اعتماد به نفس دارند از امتحان چیزهای جدید نمی ترسند. آنها شکست را بخشی از فرآیند یادگیری می دانند و آن را شخصی نمی دانند.
خرید لگو

حل مسئله و تفکر جانبی در بازی با لگو

مهارت های برنامه ریزی و استراتژی ساخت، بخشی از فرآیند حل مسئله را تشکیل می دهد. کودکان خردسال می آموزند که ساختن یک شاهکار لگو در سنین پایین به چیزی بیش از داشتن ایده نیاز دارد و لازم است بتوانند این ایده را عملی کنند. بازی ساخت و ساز نیز برای یافتن راه حل نیاز به صبر، استقامت و گاهی تفکر جانبی دارد. بچه ‌ها همچنین متوجه می‌ شوند که ممکن است بیش از یک راه برای حل یک مشکل وجود داشته باشد و رویکردهای مختلف می ‌تواند با نتیجه های یکسان یا بهتر به پایان برسند. درک کردن ایده ی رویکردهای مختلف برای یک مشکل، به کودکان و بزرگسالان کمک می کند تا دیدگاه همکاران و همسالان را درک کنند.
به آن ها ذهنی باز می دهد و به آنها می آموزد که به عقاید دیگران گوش دهند و در زندگی خود از مشورت بهره ببرند. همکاران یا همسالان ممکن است راه بهتری برای دستیابی به راه حل داشته باشند. بزرگسالان نیز از بهبود تکنیک های حل مسئله خود که با ساخت لگو به دست می آید، سود می برند. فرآیند ساخت و ساز ممکن است به آن ها در تفکر استراتژیک و جانبی در محل کار و خانه کمک کند.

مهارت های STEM و آگاهی فضایی در بازی با لگو

مهارت های STEM (حروفل اول کلمات علم، فناوری، مهندسی و ریاضی به انگلیسی) مهارت ‌های حل مسئله در دنیای واقعی هستند که کودکان معمولا آن را در مدرسه توسعه می دهند و با آن ها آشنا می شوند و نحوه استفاده آن ها را در مشاغل هیجان انگیز و مورد علاقه شان می آموزند. توسعه و ایجاد علاقه به موضوعات مرتبط با STEM یکی از مزایای برتر بازی LEGO است. که تمرکز بر روی آن، حتی ممکن است به مشاغل بالقوه STEM که تقریبا شامل تمام فیلدهای مهندسی می شود و مشاغلی که به دقت نیاز دارند و غیره منجر شود.
تحقیقات نشان داده است که بازی با پازل ها و بلوک های سازنده به رشد مهارت های فضایی کودکان که برای کارهای مرتبط با STEM ضروری است، کمک می کند. توانایی تفکر سه بعدی، تجسم اشکال در چشم ذهن، مهارت های ضروری معماران، مهندسان و هنرمندان است. بازی با لگو آنقدر سرگرم کننده است که والدین ممکن است حتی متوجه نشوند فرزندانشان ناخودآگاه در حال تقویت مهارت های STEM خود به وسیله ی بازی کردن هستند.
علم، داشتن یک ایده و اثبات آن است. لگو ها کودک را تحریک می کنند تا ایده های خود را ارائه دهند و آن ها را خلاقانه توسعه دهند. فناوری از تکنیک های جدید برای تکمیل یک کار استفاده می کند. آجرهای لگو مواد خامی هستند که بچه ها برای ساختن و تکمیل کردن اشیا و چیزهای پیچیده به روش های جدید از آن استفاده می کنند. مهارت های مهندسی با لگوها شکوفا می شوند.
سادگی ساختن چیزی مانند یک ساختمان به وسیله ی یکی از بهترین مجموعه‌ های معماری لگو، یا یک کیت شهری، مستلزم این است که چگونه این آثار هنری لگو را با موفقیت خلق کنید. مهارت های ریاضی با لگوها شکوفا می شود. شکل ‌ها، اندازه ‌ها و شمارش آجرهای لگو به‌ طور طبیعی هنگام ساخت یک آیتم توسط بچه ها استفاده می شوند. بچه ‌ها وقتی با آجرهای لگو بازی می ‌کنند، مرتب می ‌شمارند، اضافه و کم می‌ کنند و با بازی کردن اعمال ریاضی را می آموزند.
خرید لگو در تابان تویز

دستورالعمل و خلاقیت در بازی با لگو

یکی از بهترین مزایای لگو برانگیختن خلاقیت و تخیل کودک شماست. یک جعبه آجر لگو را جلوی کودک قرار دهید و کودک به زودی شروع به بازی با آجرهای لگو می کند. اگر کودکی تردید کند، والدین اغلب نمی توانند در برابر وسوسه کمک به آن ها برای شروع کار مقاومت کنند. این خیلی غیرقابل مقاومت است که یک آجر لگو و یک آجر دیگر را بردارید و دست کشیدن از این بازی سخت تراز چیزی است که تصور می کنید.
آموزش دادن پیروی از دستورالعمل ها یکی دیگر از مزایای لگو است. همه ی اسباب‌ بازی‌ های لگو همراه با یک کتابچه دستورالعمل در مورد نحوه ساخت انواع آیتم ها ارائه می ‌شوند. اغلب، جعبه ها شامل دستورالعمل هایی برای ساخت اشیاء مختلف با آجرهای مشابه است.
این طرح ها ممکن است الهام بخش خلاقیت در کودکان و بزرگسالان باشد. ممکن است جرقه طراحی خلاقانه ای را ایجاد کند که سازندگان آن را در نظر نگرفته اند و توسط کسانی که با این لگوها بازی می کنند کشف شود

مهارت های ارتباطی و مهارت های اجتماعی در بازی با لگو
همه ممکن است از ارتباط خوب بهره ببرند. وقتی بچه ها با هم بازی می کنند، یاد می گیرند که با هم ارتباط برقرار کنند و بازی کنند. توانایی برقراری ارتباط موثر و با وضوح کلامی به جلوگیری از سوء تفاهم ها و ارتباطات نادرست کمک می کند؛ ویژگی هایی که آموختن آن ها ممکن است در محیط کار و روابط در بزرگسالی، برای آن ها مفید باشد.
بیشتر تم های لگو دارای مینی فیگورها و لوازم جانبی هستند که تخیل و ماجراجویی های نقش آفرینی کودکان را الهام می بخشد. چه فرزند شما به تنهایی یا با خواهر و برادر و دوستان خود بازی کند، آجرها و لوازم جانبی لگو تعامل اجتماعی را تشویق می کنند. مهارت های زبانی به طور خودکار با ایجاد گفتگو برای مینی فیگورها یا گپ زدن با یکدیگر توسط کودکان بهبود می یابد.
توسعه زبان برای کار تیمی خوب، ضروری است. هنگام ساخت یک پروژه لگو، کودکان اصول کار با یکدیگر را به عنوان یک گروه یاد می گیرند. با کارهای زیاد، کودکان یاد می گیرند که چگونه مشارکت کنند، به اشتراک بگذارند، مذاکره کنند و مسئولیت ها را بپذیرند.

خرید LEGO

تاثیر لگو بر آینده کودکان

بازی کودکان با لگو بر شکل گیری مهارت های محیطی و توانایی های فکری و ذهنی تاثیرگذار می باشد و همین مهارت ها باعث موفقیت کودکان در آینده می شود.طبق آمار کودکانی که با اسباب بازی هایی مانند لگو و یا اسباب بازی های ساختنی بازی کرده باشند،هوش فضایی و ریاضی آن ها ارتقا یافته است.طبق آمار 60 درصد کسانی که هم اکنون در مشاغلی مانند معماری و طراحی هستند،بازی با لگو یکی از تفریحات مورد علاقه شان بوده است.

نقش آجره در رشد همه جانبه کودکان

آجره بازی معمولا از جنس پلاستیك ساخته می شود. ساختمان اجزای آجره بازی به طریقی است كه از متصل كردن قطعات به یكدیگر . شكل مورد نظر به دست می آید. آجره بازی معمولا در اندازه ها و فرمهای گوناگون ساخته می شود

در این بازی، كودك معمولا باید دقایق بسیاری را صرف ساختن شیء مورد نظر كند. البته اهمیت این بازی در این است كه یادگیری كودك هیچ وقت جنبه تكراری و خسته كننده پیدا نمی كند. و به وسیله قطعات آجره بازی می توان اشكال مختلف
و جدید درست كرد ، قطعات آن به سهولت روی هم سوار می شوند و به آسانی شكل می گیرند، به همین دلیل مورد توجه و علاقه كودكان بوده و می توانند هر روز چیز جدیدی بسازند و از آن لذت ببرند

آیا لگوها برای یادگیری خوب است؟

بچه ها از طریق بازی لگو یاد می گیرند، همانطور که در لیست زیر مشاهده می شود، کودکانی که با لگو برای اهداف تفریحی سرگرم می شوند، از مزایای آموزشی نیز بهره مند می شوند.
رشد مهارت های حرکتی ظریف، پیش دبستانی ها را برای کارهای نوشتن و نقاشی آماده می کند.
کودکان بدون ترس از اشتباه، خلاقیت و تخیل را تمرین می کنند.
نقش آفرینی با پروژه های لگو، مینی فیگورها و لوازم جانبی به رشد مهارت های زبانی و مهارت های اجتماعی کمک می کند و در نتیجه ارتباط بهتری برقرار می کنند.
کنار آمدن با ناامیدی و تداوم یادگیری، کودکان را قادر می سازد تا بر چالش ها غلبه کنند.
بازی لگو باعث افزایش عزت نفس کودک در هنگام تکمیل یک پروژه می شود.
آیا لگوها به مغز شما کمک می کنند؟
پاسخ کوتاه بله است و یک اسکن سریع از مزایای ذکر شده در بالا، گواه کافی برای مزایای لگو در بهبود شناختی است. ایجاد یک پروژه لگو نیاز به توجه و تمرکز دارد و بچه ها یاد می گیرند که توجه کنند و روی کارشان متمرکز بمانند. لگو خلاقیت و تفکر خارج از جعبه را تحریک می کند. تخیل و نبوغ منجر به تفکر نوآورانه و کشف ایده های جدید می شود. بازی لگو یک سرگرمی سازنده است که به شما کمک می کند آرامش داشته باشید.
استفاده از قطعات لگو برای ساختن اشیا به مهارت های مغزی مختلفی مانند برنامه ریزی، حل مسئله، تفکر جانبی، آگاهی فضایی و مهارت های STEM نیاز دارد.
همه ی مردم فارغ از سن و جنسیت لگو را دوست دارند زیرا لگو سرگرم کننده است.
لگو خلاقیت شما را تحریک می کند، حتی کسانی که می گویند خلاق نیستند. چه مدل لگو منحصر به فرد خود را بسازید و چه دستورالعمل‌ های نقشه را دنبال کنید، نتیجه یک تجربه رضایت‌ بخش است. یکی تخیل را تحریک می کند و دستورالعمل های زیر ممکن است به شما کمک کند پس از یک روز پرمشغله آرام شوید.
ساختن با لگو یک فعالیت خانوادگی سرگرم کننده است که الهام بخش فرزندان شماست و کودک درون شما را آزاد می کند تا بسازد، بازی کند و لذت ببرد.
ایجاد یک قطعه لگو موفق، باعث ایجاد اعتماد به نفس می شود و به شما این حس را می دهد که یک کار را به خوبی انجام داده اید. شما همانقدر به دستاوردهای خود افتخار می کنید که به ساخته های لگو فرزندانتان افتخار می کنید.
لگو هیچ محدودیتی برای ساختن شهر لگو، تم لگو، مدلی برای مجموعه شما، یا صرفاً ساختن، جدا کردن آن برای ایجاد چیزی جدید با همان آجرها ندارد.

چرا لگو این فواید را دارد ؟

چون آجره بازی در رنگهای مختلف تهیه شده اند می تواند كودكان را در شناسایی و آموزش رنگها یاری دهد . وقتی كودك در اتصال قطعات موفق می شود و چیزی می سازد، احساس غرور و پیروزی می كند كه در اعتماد به نفس كودك بسیار مؤثر است. كودك در نتیجه اتصال قطعات و خراب كردن آن با مفاهیم تجزیه و تركیب اجسام بیشتر آشنا می شود
نكته با اهمیت در آجره بازی این است كه یادگیری و كار كودك جنبه تكراری و خسته كننده پیدا نمی كند و به وسیله مهره های آجره بازی هر بار می تواند شكل جدیدی درست كند .زمینه تطابق و هماهنگی چشم و دست را فراهم می آورد. زمینه همكاری و رشد مهارتهای اجتماعی كودك را گسترش می دهد
همه كودكان به تناسب سن و هوش می توانند از این اسباب بازی استفاده كنند، كودك باهوش یك ساختمان پیچیده می سازد و كودك با بهره هوشی پایینتر ممكن است با قرار دادن چند قطعه آجره بازی بر روی یكدیگر برج یا ساختمان ساده بسازد ، كودك دست به خلاقیت و ابتكار می زند و چیزهای جدید می سازد كه در رشد خلاقیت و تواناییهای ذهنی او مؤثر است به قدرت تفكر منظم و سازماندهی كودك كمك می كند ، اگر كودك به طور ناگهانی پایش را روی آجره بازی بگذارد به راحتی نمی شكند و خراب نمی شود از طریق بازی با آجره بازی كودك كثیف نمی شود و به همین دلیل والدین كودكان را به طرف این گونه بازیها تشویق می كنند

نکات مهم در خرید لگو برای کودکان

لگوها انواع مختلفی دارند و شما شاید ندانید که چه لگویی را برای کودک خود خرید کنید.معیار هایی که در خرید لگو بسیار مهم می باشند از جمله:

 • علائق کودک
 • سن کودک
 • قیمت لگو
 • رنگ های شیمیایی به کار رفته در لگوها؛اگر در تولید لگو از رنگ های مصنوعی و مضر استفاده شده باشد ممکن است در دراز مدت به سلامت کودک آسیب برساند و ممکن است کودک را به مریضی هایی مانند ناراحتی کبدی،تنفسی و مسمومیت های خطرناک دچار می شوند.

نحوه ارائه آجره بازی به كودک

 با توجه به سن كودك قطعات مناسب را در اختیار وی قرار می دهیم هر چه سن كودک كمتر باشد بایستی قطعات محدودتر و اندازه آن بزرگتر باشد .در سن دو سالگی به دلیل اینكه انگشتان و مچ دست كودك مهارت چندانی ندارد این وسایل باید بزرگ باشد تا كودک خسته و مأیوس نشود
ابتدا كودك را با رنگ آجره بازی آشنا می كنیم، مثلا از او می خواهیم قطعات سفید، قرمز، آبی را جدا كند، قطعات هم شكل را جدا كند و كنار بگذارد و ستونهایی از قطعات هم رنگ یا هم شكل بسازد .
طریقه استفاده از هر قطعه را به كودك یاد می دهیم، سپس قطعات بزرگتر مثل در، پنجره، چرخ ماشین، نرده و … را به وی داده و طرز كار و چگونگی استفاده  را به وی می آموزیم، سپس كودك را آزاد می گذاریم به بازی دلخواه خود ادامه دهد .
زمانی كه كودك مشغول ساختن چیزی است از او سؤالاتی درباره ساخته اش می كنیم،مثلا كودكی كه قطار ساخته است از او می پرسیم انواع قطارها را نام ببرد، قطار با ماشین چه تفاوتی دارد، قطار برای سوخت چه چیزی مصرف می كند
و خیلی موارد دیگر در بعضی موارد كودك پیشرفتی را نشان نمی دهد و قطعات را بدون هدف روی هم می گذارد . در این حالت می توان به طور غیر مستقیم به وی ایده داد تا جایی كه خود قادر به بازی شود

رده سنی برای استفاده از لگو

بهترین سن برای بازی با لگو برای کودکان

بازی با لگو محدودیت سنی ندارد و کودک شما با هر سنی که دارد می تواند با لگو بازی کند. لگوها با توجه به افزایش سن کودک شما پیشرفت می کند و از قطعات کوچکتر تشکیل می شود.لگوها بر اساس سن کودکان انواع مختلفی دارند و در سایزهای مختلفی نیز موجود می باشند که دارای رنگ های فانتزی می باشند که مناسب کودک های زیر 3 سال می باشد.

یک نکته مهم در خرید لگو برای کودکان زیر سال این می باشد که شما باید از خریدن لگوهای با قطعات کوچک خودداری کنید، زیرا ممکن است کودک آن را داخل دهن خود قرار دهد.

خرید لگو ایرانی

رده سنی بزرگسالان لگو

ساختن با آجر لگو استرس را کاهش می دهد و رفاه شما را بهبود می بخشد. با این روش که که بر زمان حال تمرکز می کند بدون اینکه در گذشته یا نگران آینده باشد. این لگوها برای بزرگسالانی است که به دنبال راهی سرگرم کننده و جذاب برای ارتباط مجدد با جنبه خلاق خود هستند. می تواند مهارت های شناختی شما را بهبود بخشد و به شما امکان می دهد ذهن آگاهی را تمرین کنید.
برای بسیاری، این واکنشی است به استرس ‌های زندگی بزرگسالان مدرن، رهایی از واسطه‌گری دائمی تجربه از طریق یک صفحه نمایش، و فرصتی نادر برای داشتن مسئولیت بلامنازع در امور. تمرکز مداوم و آرام مورد نیاز یک مهلت خوشایند از محرک-پاسخ بی پایان رسانه های اجتماعی است
لگو امکان خلاقیت بی ‌هدف و بدون فشار را ارائه می‌ دهد، در حالی که حتی سرگرمی‌ هایی مانند پخت و پز و نقاشی نیز می‌ تواند تحت تأثیر این نگرانی قرار گیرد که نتایج آن باعث خوشحالی دیگران نشود. مانند کتاب‌ های رنگ‌ آمیزی بزرگسالان (باغ مخفی، که این روند را آغاز کرد، میلیون‌ ها نسخه در سراسر جهان فروخت) یا بازی‌های رومیزی، به مردم اجازه می‌ دهند به جای عجله برای رسیدن به هدف دیگری تمرکز کنند و در عین حال آرامش داشته باشند.
بسیاری از ما می‌ توانیم با استراحت و تفریح بیشتری در زندگی خود، بهتر و بهینه تر کار کنیم. بازی کردن همواره یک نیاز اساسی انسان است، خواه شامل قطعات پلاستیکی باشد یا صرفاً نگرشی که مردم به زندگی خود می دهند. اما اسباب‌بازی‌ها به کودکان و بزرگسالان فرصت‌هایی برای خلاقیت و کنترل در زندگی روزمره‌شان ارائه می‌دهد.

رده سنی کودکان لگو

خرید انواع لگو

بسیاری از کارهایی که انجام می‌ دهیم، نحوه تفکر و نحوه عمل ما در بزرگسالی را می‌ توان به دوران کودکی ما نسبت داد. اوایل دوران کودکی عادات مثبت یا غیر مثبت را از بسیاری جهات برای بزرگسالی تعیین می کند. به همین دلیل بسیار مهم است که به کودکان خردسال عادات و روش های فکری خوب را آموزش دهیم. در حالی که این را می توان از طریق راه های مختلف انجام داد، لگو برای کودکان نوپا مطمئنا گامی مثبت در جهت درست است.
رشد مغز در کودکان نوپا و خردسالان در مرحله ی مهمی است، بنابراین انجام فعالیت‌ های لذت‌ بخشی که باعث رشد مثبت مغز می ‌شود، قدم خوبی برای برداشتن است.

با بازی کردن کودک نوپا با مجموعه لگو، چیزهای زیادی می‌ توان به دست آورد، چیزی که می‌ توان به مرور زمان و با رشد مهارت‌ های او به آن اضافه کرد. لگو ممکن است فقط یک اسباب بازی به نظر برسد، اما بسیار بیشتر از این ها ارائه می دهد.

رعایت نكات ایمنی در تهیه آجره بازی

برای كودكان خردسال -سه سال به پایین -آجره بازی با قطعات بزرگ خریداری شود چون كودك تا سه سالگی اشیا را از طریق دهان آزمایش می كند و ممكن است آجره بازییی كه كوچك باشد توسط كودك بلعیده شود ، تركیبات به كار رفته در اسباب بازیها به دلیل حساسیت مصرف كنندگان باید از مواد درجه یك و مرغوب باشد. متأسفانه بعضی از تولیدکنندگان آجره بازی تولیداتی را در معرض فروش گذاشته اند كه از مواد بازیافتنی و كهنه می باشد كه احتمال انتقال بعضی از بیماریها توسط این اسباب بازیها زیاد است .
رنگهایی كه در ساخت آجره بازی استفاده می شودباید از رنگهای شیمیایی نباشد، چون ثابت شده است كه رنگهای شیمیایی در درازمدت عوارض خطرناكی همچون ناراحتیهای كبدی، تنفسی و مسمومیتهای خطرناك را در پی خواهند داشت

تاریخچه ی لگو

لگو، اسباب‌ بازی ‌های پلاستیکی ساختمانی است که در اواسط قرن بیستم به محبوبیت زیادی دست یافت.تولید بلوک‌ های لگو در بیلوند دانمارک، کارگاه اوله کرک کریستینسن، که در سال 1932 شروع به ساخت اسباب ‌بازی ‌های چوبی کرد، سرچشمه گرفت. دو سال بعد او نام شرکت خود را LEGO از عبارت دانمارکی leg godt”خوب بازی کن” نامید.
در سال 1949، لگو اولین آجر پلاستیکی خود را تولید کرد، پیش ‌روی آجر امضای خود، گل میخ ‌های به هم پیوسته در بالا و لوله ‌ها در پایین قرار داد. در سال 1958 توسط پسر کریستینسن، گودفرد کرک، که جایگزین پدرش به عنوان رئیس شرکت شد، ثبت اختراع شد. این اسباب بازی در چند سال اخیر جزو پر فروش ترین اسباب بازی ها با محبوبیت بالا بود است  همچنی شما می توانید در سایت خرید لگو که یک سایت خارجی در این حوزه است اطلاعات بیشتری کسب کنید

انواع آجر بازیهای  موجود در بازار ایران

لگوها دارای طرح ها و رنگ های مختلفی هستند و هر کدام به روش خود بر روی روان و رشد شخصیتی آن تاثیر می گذاردند به همین دلیل هر لگویی در نوع خود بهترین می باشد. از جمله معروف ترین لگو عبارت است از:

لگو کلبه جنگلی

لگو کلبه جنگلی یکی از اسباب بازی های ایرانی است که از 252 قطعه تشکیل شده اند. این لگو باعث تقویت قدرت تخیل کودک شده و خلاقیت کودک از طریق چیدن این قطعات در کنار یکدیگر تقویت می شود. لگو کلبه جنگلی کیفیتی بسیار بالا داشته و از بهترین متریال در ساخت آن استفاده شده است.

لوگو کلبه جنگلی

لگو مهندس کوچولو

لگو مهندس کوچولو از جمله اسباب بازی پرفروش در فروشگاه تابان تویز است که دارای 118 قطعه می باشد. این لگو برای کودکانی که به ابداع و ساخت لوازم جدید علاقه دارند بسیار مناسب بوده و با استفاده از آن می توانند اشکال متنوعی را بسازند. لگو مهندس کوچولو از رنگ های متنوع و شادی ساخته شده است.

لوگو مهندس کوچولو
پیش نهادی که ما به شما می دهیم این است که شما برای خرید اسباب بازی لگو می توانید به قیمت پخش اسباب بازی این نوع وسایل را برای کودکان تان خریداری نمایید

لگو شزم و بتمن (ماسک)

لگو شزم بر اساس شخصیت فردی به نام شزم، ابرقهرمان جوان، در سری فیلم های دی سی پیشنهاد می شود که به لیگ عدالت بپیوندد اما به نظر می رسد که او کاملاً تمایلی ندارد. بعداً، هنگامی که لیگ عدالت ربوده می شود، شزم به نجات آنها می آید. توانایی هایی که او به عنوان شزم دارد عبارتند از: خرد سلیمان، قدرت هرکول، استقامت اطلس، قدرت زئوس، شجاعت آشیل و سرعت عطارد. برخی از چهره ‌های دنیای دی سی او را در حد یک نیمه خدا می‌ دانند. خرید لگو شزم جزو پرطرفدارترین لگو ها است

خرید لگو بتمن
لگو بتمن بر اساس شخصیت بتمن نام مستعار بروس وین، یک فرد بشردوست و صنعتگر ثروتمند آمریکایی است که در شهر گاتهام زندگی می کند. داستان اصلی بتمن نشان می‌دهد که او پس از مشاهده قتل پدر و مادرش توماس و مارتا، سوگند انتقام از جنایتکاران را می‌گیرد، انتقام‌جویی که با ایده‌آل عدالت اصلاح می‌شود. او خود را از نظر فیزیکی و فکری آموزش می دهد، شخصیتی الهام گرفته از خفاش می سازد و شب ها خیابان های گاتهام را زیر نظر دارد. خرید لگو بتمن جزو پرطرفدارترین لگو ها است

Instagram Logo Small TabanToys.com
Telegram Logo Small TabanToys.com
Logo Rubika App TabanToys.com
Phone Logo Small TabanToys.com
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

محصولات
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من